Látogatás a BME VIK-en

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem működő közhasznú Pro Progessio Alapítvány 2011-ben harmadik alkalommal hirdette meg középiskolák részére a műszaki és természettudományi tárgyak oktatásának támogatására, valamint az ezeket a tárgyakat oktató pedagógusok elismerésére szóló pályázatot. Ezáltal részesült ösztöndíjban iskolánk egyik matematika-fizika szakos tanárnője, Feketéné Tóth Márta, és vitt el bennünket a BME VIK-re.

Olyan laborokba jutottunk be, ahová csak akkor adódik az embernek lehetősége, ha az Egyetemen tanul vagy dolgozik. Először a mikrokontrollerek világával ismerkedtünk meg. Hallgatók által készített kütyüket, robotokat próbáltunk ki. Hangstúdióban és süketszobában is jártunk. Megfejtettük a közlekedési lámpák beprogramozásának problémáját.  Mikroszkóppal arany bevonatos muslincát, drótot néztünk. Röntgengéppel pedig mobiltelefont. A nagyfeszültségű laborban láthattuk, hogy hogyan alakulnak ki a villámok, és a bátrabbak (Márkus Gergő, Feketéné tanárnő és Bejó Renáta) a Faraday-kalitkát is kipróbálhatták.

Élménydús, érdekes és hasznos látogatás volt, főleg azok részére, akik a műszaki pályára készülnek.

Szondy Zsuzsanna