Potyó Imre természetfotós előadása az Adyban (2024.01.10.)

Meghívásunkra iskolánkba látogatott Potyó Imre, az ország egyik legnevesebb természetfotósa, aki a Duna-Ipoly Nemzeti Park munkatársa.

Mostani előadásán a 9.c, 10.c és 11.c biológia tagozatos diákjai vettek részt. A csodás természetfotókon kívül láthattunk képeket a királyréti Hiúz Ház programjairól is. A diákok közül a 10.c és 11.c tanulói részt is vettek az előző tanévben a nemzeti park által kínált Vízibusz programon.

Nagyon érdekesek voltak számunkra a fotók mellé elmesélt történetek, melyek segítségével bepillantást nyerhettünk a természetfotózás szép és nehéz pillanataiba is.

Potyó Imre sok hazai és nemzetközi fotópályázaton ért el kiemelkedő eredményeket, néhány nyertes képének keletkezési körülményeivel is megismerkedhettünk.

Nagy élmény volt! Köszönjük szépen!

Frekot Erika

szaktanár