35 éves az Ady

35 éves az Ady - Földes Gergely pályaképe

Földes Gergely 2007-ben lett az Ady Endre Gimnázium tanulója. Nem az Ady szerepelt a felvételi listájának első helyén, de ő maga is pozitívan értékeli, hogy végül iskolánkba került. Ekkor még nem voltak komoly elképzelései a jövőjét illetően. Szülei a matematika és az angol nyelv fontosságát tartották szem előtt, az Adyban pedig már akkor is indítottak nyelvi előkészítő osztályokat, így került képbe a XIII. kerületi intézmény. A nyelvi...

35 éves az Ady - Interjú egy volt Adyssal, Hutera Katalinnal

Interjúalanyom, Hutera Katalin, 25 éves pszichológia szakos hallgató az ELTÉ-n, aki ebben az évben fejezi be a pszichológia mesterképzést. Megkértem Katát, hogy meséljen kicsit az Adyban töltött éveiről és tapasztalatairól, az ott végzett tanulmányairól. Kata elmondása alapján gimnáziumi évei nagyon meghatározóak voltak számára, osztályközösségét úgy jellemezte, hogy az első egy-két évben nagyon összetartó közeg volt, emellett rengeteg segítséget...

35 éves az Ady - Szakály Dóra pályaképe

Szakály Dóra 2006-2010 közötti időszakban volt az Ady Endre Gimnázium tanulója. Dóra általános tagozaton tanult az iskolánkban, Proksza Ágnes osztályában. Egyedül érkezett az iskolába, nem ismert senkit, de ez nem okozott gondot, mert előző tanintézményéhez képest családiasabbnak, barátságosabbnak érezte a közösséget. Dóra már általános iskolás diákként is szorgalmas és jó tanuló volt, ezt a jó szokását megtartotta az Adyban is. Azért jelentkezett...

35 éves az Ady – Üzenet egykori iskolámba: Haragos Viktor

Sokak szerint a gimnáziumi évek a legszebbek az életben. Rengeteg élményben van része az embernek, sok-sok barátság köttetik meg, illetve jó páran itt tapasztalják meg első szerelmi örömüket, olykor bánatukat. Szerencsésnek mondhatom magam, hogy nem négy, hanem hat évet is eltölthettem ebben a gimiben, mivel hatosztályosra jelentkeztem, amit egyáltalán nem bántam meg, sőt egyik legjobb döntésem volt. Majdhogynem kölyökként csöppentünk bele a gimnáziumi...

35 éves az Ady – Üzenet egykori iskolámba: Csajbók Dominika

"A szárny megnőtt üresen áll a fészek Csak álom volt a szép diákvilág S mint a fecske alkonyati szélben Ma szárnyat bont egy sereg diák." (Ady)   Valamikor régén én is így éreztem. Lezárult egy fejezet, a gyermekkor vége. Nem lesz már, ki kezemet fogja, lelkemet ápolja, mert megkezdődik az élet a nagyvilágban. Új fejezet nyílt a könyvben.  De bármilyen messze is sodor az élet, az emlékek ott maradnak.   27-en tettük le...

35 éves az Ady: Üzenet egykori iskolámba: Pléli Csanád

Pléli Csanád vagyok, 2020-ban érettségiztem az Ady Endre Gimnázium nyelvi előkészítős osztályában. Jelenleg a budapesti Corvinus Egyetem másodéves gazdaságinformatikus szakos hallgatója vagyok. Szerettem az Adyba járni. Az iskola családias légköre, a tanárok igényes, következetes oktatói munkája nap mint nap biztosították az eredményes tanulmányi munka lehetőségét.  Magas szakmai színvonalú fakultációs foglalkozások, igényes, külföldre...

35 éves az Ady: Laczkó-Ghémes Zsófia portréja

Általános iskolás és gimnáziumi évei   Laczkó-Ghémes Zsófia a XIII. kerületi Gárdonyi Géza Általános Iskolában kezdte meg a tanulmányait 1998-ban, ahonnan 2006-ban ballagott el. Az általános iskola után még nem az Ady Endre Gimnáziumban folytatta a tanulmányait, hanem a Batthyány Gimnáziumot választotta. Elmondása szerint szerette azt az iskolát, de csak egy tanévet töltött ott, mivel a következő tanévtől már bezárták a gimnáziumot. Az...

35 éves az Ady: Interjú Birtók Zsolttal

Birtók Zsolt 2007-ben kezdte meg tanulmányait az Ady Endre Gimnáziumban. Nyelvi előkészítő tagozatra nyert felvételt Fábián Harriet tanárnő osztályába.   9. osztályban előrehozott középszintű angol érettségi vizsgát tett, 10. osztályban előrehozott emelt szintű angol érettségit szerzett, 11. osztályban a második idegen nyelvből, németből emelt szintű érettségi vizsgát tett ezzel középfokú nyelvvizsgát szerezve. 12. osztályban C1-es szintű ECL...

35 éves az Ady: Interjú iskolánk volt diákjával, Bánki Ádámmal

Az interjúalanyunk Bánki Ádám, aki az Ady Endre Gimnázium diákja és az Óbudai Egyetemen a Kandó Kálmán Villamosmérnöki kar hallgatója volt. Jelenleg a kelenföldi Budapest One irodaháznál dolgozik, a Futureal Zrt.-ben. Munkája nagyon sokrétű, irodai munka és terepmunka egyaránt.   Mi is az a projektvezető? Ádám: A projekteken belül minden egyes folyamatnak van projektvezetője, aki az adott csoport vezetője szakmailag és pénzügyileg is. A...

35 éves az Ady: Interjú iskolánk volt diákjával, Bühner Patríciával

Gimnáziumunkban adódott egy olyan lehetőség, hogy volt adys diákokkal találkozhatunk, és feltehetünk nekik pár kérdést. Ennek az esélynek köszönhetően ismerhettük meg Bühner Patríciát, aki jelenleg fogorvosként dolgozik. Beszélgetésünk után ellátogathattunk munkahelyére, a rendelőbe. Megismerkedhettünk az izgalmas munkaeszközökkel, és egy kicsit mélyebb betekintést nyerhettünkegy fogorvos életébe. Az interjú során megpróbáltuk megtudni, hogy ő...