35 éves az Ady

35 éves az Ady: Üzenet egykori iskolámba: Pléli Csanád

Pléli Csanád vagyok, 2020-ban érettségiztem az Ady Endre Gimnázium nyelvi előkészítős osztályában. Jelenleg a budapesti Corvinus Egyetem másodéves gazdaságinformatikus szakos hallgatója vagyok. Szerettem az Adyba járni. Az iskola családias légköre, a tanárok igényes, következetes oktatói munkája nap mint nap biztosították az eredményes tanulmányi munka lehetőségét.  Magas szakmai színvonalú fakultációs foglalkozások, igényes, külföldre...

35 éves az Ady: Laczkó-Ghémes Zsófia portréja

Általános iskolás és gimnáziumi évei   Laczkó-Ghémes Zsófia a XIII. kerületi Gárdonyi Géza Általános Iskolában kezdte meg a tanulmányait 1998-ban, ahonnan 2006-ban ballagott el. Az általános iskola után még nem az Ady Endre Gimnáziumban folytatta a tanulmányait, hanem a Batthyány Gimnáziumot választotta. Elmondása szerint szerette azt az iskolát, de csak egy tanévet töltött ott, mivel a következő tanévtől már bezárták a gimnáziumot. Az...

35 éves az Ady: Interjú Birtók Zsolttal

Birtók Zsolt 2007-ben kezdte meg tanulmányait az Ady Endre Gimnáziumban. Nyelvi előkészítő tagozatra nyert felvételt Fábián Harriet tanárnő osztályába.   9. osztályban előrehozott középszintű angol érettségi vizsgát tett, 10. osztályban előrehozott emelt szintű angol érettségit szerzett, 11. osztályban a második idegen nyelvből, németből emelt szintű érettségi vizsgát tett ezzel középfokú nyelvvizsgát szerezve. 12. osztályban C1-es szintű ECL...

35 éves az Ady: Interjú iskolánk volt diákjával, Bánki Ádámmal

Az interjúalanyunk Bánki Ádám, aki az Ady Endre Gimnázium diákja és az Óbudai Egyetemen a Kandó Kálmán Villamosmérnöki kar hallgatója volt. Jelenleg a kelenföldi Budapest One irodaháznál dolgozik, a Futureal Zrt.-ben. Munkája nagyon sokrétű, irodai munka és terepmunka egyaránt.   Mi is az a projektvezető? Ádám: A projekteken belül minden egyes folyamatnak van projektvezetője, aki az adott csoport vezetője szakmailag és pénzügyileg is. A...

35 éves az Ady: Interjú iskolánk volt diákjával, Bühner Patríciával

Gimnáziumunkban adódott egy olyan lehetőség, hogy volt adys diákokkal találkozhatunk, és feltehetünk nekik pár kérdést. Ennek az esélynek köszönhetően ismerhettük meg Bühner Patríciát, aki jelenleg fogorvosként dolgozik. Beszélgetésünk után ellátogathattunk munkahelyére, a rendelőbe. Megismerkedhettünk az izgalmas munkaeszközökkel, és egy kicsit mélyebb betekintést nyerhettünkegy fogorvos életébe. Az interjú során megpróbáltuk megtudni, hogy ő...