Sikeres pályázat a „Stockholmi Ifjúsági Vízdíj” versenyen

Iskolánk két 11. d osztályos diákja, Pénzes Virág és Béres Máté, vállalkoztak arra a nem kis feladatra, hogy angol nyelvű pályázatot nyújtsanak be a nemzetközileg kiírt „Stockholmi Ifjúsági Vízdíj” versenyen.

A rövid határidő ellenére február 25-én sikeresen elküldték az egyoldalas pályamű tervezetüket „The future of biogas as a sustainable energy source in Hungary”  címmel egy vízügyi szakemberekből álló zsűrinek.

Március 11-én hozott döntést a bizottság, mely szerint a csapat bejutott a Stockholm Junior Water Prize (Stockholmi Ifjúsági Vízdíj) magyar versenyének második fordulójába. Újabb nagy kihívás vár Virágra és Mátéra. Feladatuk egy 20 oldalas terv kidolgozása a választott témakörben.

A bizottság olyan érdekesnek találta a tanulók választott szakterületét (szennyvíztelepen keletkező biogáz felhasználása), hogy a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Vízi Közmű és Környezetmérnöki Tanszék tanszékvezető oktatója mentorként segíti majd őket kutatásukban.

Sok sikert, jó tapasztalatszerzést és eredményes munkát kívánok a fiataloknak.

Katonáné Mayer Katalin koordináló tanár