Élménybeszámoló az OTP-ben töltött délutánról

„A pénz nem fán terem”; „Okosan költsd el…!”- halljuk minden nap szüleinktől. Örömmel jelenthetjük, elméletben már ügyesen és okosan bánunk a pénzzel. Március 22-én ellátogattunk az OTP Oktatási Központjába. Hálásak vagyunk Lacinak, a vezetőnknek (aki többedmagával oktatja a hozzánk hasonló nebulókat) és az OTP Fáy András Alapítványának.
     Sok-sok szín és mosolygós arcok fogadtak minket a VI. kerületi intézményben. Rövid eligazítás után (mert nem árt tudni, hogy hol töltjük a péntek délutánunkat), csoportokban elvonultunk külön-külön termekbe. Modern technikai berendezések, barátságos környezet, információk a falra festve, zene és egy lelkes csoportvezető; ez fogadott minket az előadóban.
  Rövid ismerkedés után mindenki írt egy mondatot a kiosztott jegyzetlapra, hogy mit várunk, mi fog történni az elkövetkezendő négy órában. Játékos gyakorlatok, prezentációk és diagramok (főként a pénz történetéről, értékéről, nemzetközi gazdasági helyzetről, és magyarországi adatokról), személyes példák követték egymást, szinte észre sem vettük, hogy elérkezett az első szünet. A hely szimpátiáját emeli az a kedves (és sokak számára életmentő) gesztus, hogy finom szendvicseket kaptunk.
   A második blokkban főként a mi találékonyságunkat kellett bizonyítanunk. Kis csoportokban fesztiválozni indultunk, feladatunk egy fix összeg egy hétre szóló beosztása volt. Sok valóságos és kevésbé reális élethelyzeten túl a csapatok jól teljesítettek. (Ezennel a nyári program megtervezve.)
  Játék után újabb prezentációk következtek, ezek többnyire a munkavállalásról, az aktív keresők és a nyugdíjas korú dolgozók arányáról szólt Magyarországon.
 A program harmadik részében fontos fogalmakkal és jelentésükkel ismerkedtünk meg. Most már tudjuk hova tenni az olyan szavakat, mint bankbetét, állampapír, államkötvény, diákhitel és feltételei, esetleges hátrányai, paypass vagy infláció.
  Az elköszönés előtt Laci játékra invitálta a csapatokat. Versenyeztünk, ki tud több pontot szerezni, a játék alatt csökkenteni vagy növelni kezdeti vagyonát. Trükközés, taktikázás és sokszoros nekifutás után végül rátaláltunk azokra a kiskapukra, amelyek a győzelemhez vezettek.
                    A program befejeztével már indulni készültünk, mikor az ott dolgozók megkérdezték, nem szeretnénk-e játszani a felszerelt Kinect-játékokkal. Örökmozgó fiainknak nem kellett kétszer mondani, bár bevallom, mi lányok is élveztük a versengést.
   Egy ilyen délutáni program után beláthatjuk, hogy bár játékos formában, az iskola padjaitól távol, mégis tanultunk, tapasztaltunk valamit, ami egy újabb lépcsőfok afelé, hogy felelősségteljes és tudatos felnőttek lehessünk.

Köszönjük Feketéné Tóth Márta tanárnőnek az újabb elmetágító program megszervezését!

Budapest, 2013.03.27.                                                           Zavaros Anna  11. d osztályos tanuló