Történelem tábor Répáshután

Történelem tábor Répáshután -2011. augusztus 15— 20.

A Bükk-hegység egyik kis falucskájában, Répáshután jártunk Farkas Zoltán tanárúrral. A kirándulás 5 napos volt és igen tartalmas. Sokat nevettünk, túráztunk és történelemmel kapcsolatos feladatokat oldottunk meg. Elmentünk a Szalajka-völgybe és megmártóztunk a Miskolc-Tapolcai Fürdőben. Mindenkinek melegen ajánlom, nem fog csalódást okozni senkinek. U.I.: Túracipő kötelező!

Becsey Fanni11. a

Iskolánk nyári történelem tábort szervezett tehetséges, versenyek iránt érdeklődő tanulóinknak, és azoknak, akik szeretnének jól felkészülni egy emelt szintű történelem érettségire.

Természetesen a tábor csak egy részét képezi a felkészülésnek, a tanév folyamán műhelymunka keretében dolgozunk heti egy délutánon. A tábor egy olyan plusz lehetőség, amely szórakozás, pihenés mellett is tovább mélyítheti az alapos tudás megszerzését.

Színhely: Bükk-hegység, Borostyán vendégház. A szállás az erdő belsejében található, a házhoz tartozik egy 2 ha-os park, ahol bográcsozásra, sportolásra (foci és röplabdapálya, tekepálya) és foglalkozások megtartására tág lehetőség kínálkozott. A közeli erdőségek pedig gyalogtúrákra nyújtottak kiváló terepet.

A tábor szakmai programja:

1. napi foglalkozás: módszertani bevezetés. Célja: a szakirodalom jegyzetelési

szabályainak elsajátítása (cédulázás), az anyaggyűjtés módszerei, a dolgozat megírás szabályai (terjedelem, külalak, betűméret, hivatkozások, szakirodalom feltüntetése, mellékletek stb.). A módszertani foglalkozás szakirodalma: Umberto Eco: Hogyan írjunk szakdolgozatot? című könyve.

2. napi foglalkozás: a Horváth Mihály, Savaria, OKTV versenyek felépítése. Csoportos versenyek. Topográfiai ismeretek gyakorlása digitális vaktérképek segítségével. Ábra- és grafikonelemzések módszertana. Az esszéírás formai és szakmai követelményei.

3. napi foglalkozás: OKTV, Savaria, Horváth Mihály versenyek korábbi feladatlapjainak megoldása, gyakoroltatása. Saját készítésű feladatlapok megoldása, korosztályok szerint.

4. napi foglalkozás: az OKTV első írásbeli fordulójára megadott szakirodalom áttanulmányozása. A résztvevő tanulók prezentációinak bemutatása. Többieknek:

feladatlapok megoldása.

5. napi foglalkozás: Esszék írása a megadott szakirodalmakra támaszkodva.

6. napi foglalkozás: a tanultak összegzése. Záró dolgozat. Tanulói kérdőívek kitöltése.

A szakmai programok mellett természetesen gondoltunk a szórakozásra is: miskolctapolcai fürdőzés, Lillafüred felkeresése (vízesés, barlangok, Hámori-tó), látogatás a szilvásváradi Szalajka-völgyben, túrák a Bükk-fennsíkra. Emellett a tábor területén foci, röplabda stb.

Farkas Zoltán

Fájlok