Balaton kerülő bicikli túra (211 km)

2014. október 3-5 között, 15 fő részvételével kezdődött a Vágtató Hippók idei túra szezonjának első vágtatása, ezúttal két keréken. Nagy örömünkre újoncok is szép számmal voltak a csapatban. Sőt mi több: még Ámor nyila is eltalált egyeseket!

Mindjárt az induláskor kisebb baleset történt: ketten ütköztek egy oszloppal, bizonyítva, hogy a kerékpározás korántsem veszélytelen sportág. (Ekkor még senki sem sejtette, hogy sakknyelven szólva vezér-áldozatra is sor fog kerülni, pláne nem a vezér). Az eredmény: egy sosem látott nyolcas és a kocsma előtt teljes kerékcsere.

A reggeli csípős hideg ellenére jó kedvvel indult a csapat, hogy teljesítse az aznapi 118 km-t, Balatonvilágostól Szentbékálláig. Hamar kialakult az élboly, de Keszthelyig gond nélkül haladt a társaság. Gyönyörű volt az őszi Balaton, sőt a legbátrabbak az esti mártózás után napközben is fürdőztek (lásd a mellékelt képeket).

Keszthelynél már mutatkoztak a fáradtság jelei, de az izgalmak még csak most jöttek. Ránk sötétedett, és innentől volt, aki autóstoppal folytatta útját. Külön köszönet egyik diákunknak  azért a fantasztikus teljesítményért, hogy egyszerre két biciklin egyensúlyozva tett meg közel 25 km-t!

A cél előtt 3 km-rel egy balkanyarban vezér-áldozatra került sor. A szó szoros értelmében sikerült fűbe harapni, az eredmény: egy elgörbült villa és egy tisztességes nyolcas. Tanulság: rohambili nélkül nem megy.

A szállásunk kiváló volt, kiadós alvás után következett az utolsó etap: 93 km Balatonvilágosig. Révfülöpön centrírozás, majd csodálatos időben tekerés végig az északi parton, hogy az út végén a lenyűgöző naplementében gördülhessünk be a vasútállomásra. Ezt követően már csak a MÁV mínusz extra szolgáltatást kellett igénybe vennünk és a késő esti órákban megérkeztünk Pestre.

Várunk mindenkit következő túránkra, a november 8-10 között megrendezésre kerülő Pécsi vágtatáson!

Bőgel tanárnő

Farkas tanár úr

A túrán a következő tanulók vettek részt:

1. Pizmány Marcell 12.C

2. Szűcs Ádám 12.C