Sorslabirintus előadás (a MaNNa Kulturális Egyesület színházi–nevelési programja) az Adyban

2012. december 19.

Sorslabirintus: Az előadás a kaland-játék-kockázat rendszerére épülő Cigánylabirintus című mű alapötletéből született. A főhős, egy cigányfiú életének eseményeit követjük, de a diákok minden jelenetsor végén dönthetnek arról, hogy a két vagy három felkínált lehetőség közül melyik irányba szeretnék, ha továbbhaladna a fiú története. A kisebbséggel szemben jelenlévő előítéletek, a felnőtt döntések felelőssége a témája a különleges struktúrájú, másfél órás előadásnak, mely magába foglalja a drámapedagógiai foglalkozást is.

Játsszák: Ficzere Béla, Sütő András Miklós, Feuer Yvette, Kőszegi Marie, Kardos

A 11. b osztályból diákvélemények az előadásról:

„Bele tudtam magam helyezni a fiúk helyzetébe. Voltam már ilyen helyzetben.”

„Néhány ponton nyomasztó volt, de szükségesnek találtam, mert így volt érzékelhető a főszereplő érzései.”

„Az egyedül maradás nekem nagy félelem, és ebben a darabban ez a jelenet sok helyen visszajött.”

„Nagyon nyomasztó volt, amikor mindenki elutasította és sehonnan nem kapott segítséget.”

„Nagyon megindító történet, az egész színdarab nagyon tetszett, köszönöm.”