A Vöröskereszt önkéntesei a klímaváltozásról

Tavasszal az Adyban két barátságos önkéntes tartott előadást több osztálynak is.

A téma többféle volt, de az volt a közös bennük, hogy mindegyik baleset-megelőzéssel, mások segítésével volt kapcsolatos.

Szó esett arról, hogy viharos időben ne legyünk magas, illetve tágas nyílt helyen (például tóparton). Beszéltünk a március 15-i nagy havazásról és az ottani mentésről, segítésről. Megtudtuk, hogy a nagy melegben is vigyázni kell, különösen az idősebbek és a gyerekek esetében.

A diákok aktívak voltak, és kölcsönös eszmecsere alakult ki az előadó és a diákok között. Mindenki megértette, milyen súlyúak ez a dolgok, amiktől mi is megvédhetünk másokat, illetve amiben az önkéntesek segítenek az embereknek.

Hoffmann Dóra

2. óra: 09-09.45 h 8. a osztály 35. terem