Tanáraikat köszöntötték az adysok Pedagógus nap alkalmából – 2012. máj. 30.

Egy rövid műsorral készült az IDŐ és a 9. b osztály

Köszöntő: Kedves Tanáraink, kedves Gimnáziumi Munkatársak!

Ezen a délutánon szeretnénk kifejezni hálánkat tanárainknak azért a fáradtságért, odaadásért, amit ebben az évben kaptunk tőlünk. Egy rövid műsorral szeretnénk kifejezni mindazt, amit a tanév során sokszor nem sikerült. Az odafigyelést, a türelmet, az áldozatkész munkájukat, amit nehéz egy hiteles gesztusban kifejezni, mert néha hálátlanoknak tűnünk. De azt a pluszt, amit itt kapunk, és csak itt kaphatunk meg tanárainktól, senkitől nem kaphatjuk, senki nem pótolhatja nekünk mindezt.

Al-Ghazali, a neves arab filozófus mondta:

„Keress olyan mestert, akinek szelleme világos, tudása nagy és szíve jó!”

Ez a gondolat röviden összefoglalja mindazokat a tulajdonságokat, amelyek a tanárt tanárrá, a pedagógust pedagógussá teszik.

Nincs még egy munka, ahol ennyi a kudarc és ennyi az erőfeszítés, de ugyanakkor sok lehet a siker, és sok lehet a munkában lelt ajándék, kellemetlen és kellemes meglepetésekkel együtt.

Nincs még egy munka, ahol ilyen nagy hatása lehet egy-egy jó- vagy jókor kimondott szónak, esetleg egy-egy rosszul vagy rosszkor mondott szónak, ami talán egész életen elkísérhet bennünket.

Az erőfeszítések, a kemény munka a valódi hasznát csak évek, esetleg csak évtizedek múlva tapasztaljuk mi magunk is.

További műsorelemek:

- Reményik Sándort:   Akarom  -Vágvölgyi Gábor 9.d

- Koczeth László - Hivatása pedagógus

- Volt adys diákok köszönő mondatai

- 9. b osztály rövid jelenete

- Bognár Krisztián 9. b osztályos tanuló bűvésztrükkjei!

- Ha én rózsa volnék – IDÖ kórus