Megemlékezés iskolánk névadója halálának 94. évfordulójáról

Iskolánk január 28.-án emlékezett meg Ady halálának 94. évfordulójáról. Az ünnepi műsor szervezője a 10.B osztály volt Czompó Melinda tanárnő vezetésével.

A megemlékezésre a korábbi évek hagyományának megfelelően került sor. Minden osztály egy-egy idézetet olvasott fel a főlépcső Ady szobránál, majd elhelyezte a megemlékezés virágát. Az idézetek közötti összekötő műsort a 10.B osztály tanulói adták, felelevenítve a költő pályájának néhány állomását, a neves kortársak, pályatársak visszaemlékezését Adyra.

A megemlékezés mottója Ady Ősz piros virágok című verse volt.

A műsor kiegészítéseként iskolánk tanulói a kiállító teremben Ady életútjának főbb állomásairól tekinthettek meg egy kiállítást, mely Steiner Józsefné nagylelkű felajánlása révén volt iskolánkban látható. Ezúton is köszönjük segítőkészségét!

A költő sírjánál a 10.B osztály helyezte el iskolánk nevében a megemlékezés koszorúját.