Szép eredmény az országos fizika versenyen

A 2013. októberében iskolánkból hat csapat nevezett a BME Energetikai Szakkollégiumi középiskolásoknak szervezett országos tanulmányi versenyére. Közel 150 csapat indult az első fordulón. A második fordulóba az első 20 csapat jutott, ebből három az Ady Endre Gimnázium csapata volt. Az első két forduló eredményei alapján a legjobb tíz csapat mérte össze tudását február 7-én pénteken az Elektrotechnikai Múzeum patináns épületében megrendezett országos döntőn.

Legnagyobb örömünkre bejutott a döntőbe az Energiamanók csapatnevet választó Andrési Áron (12. a), Csápai Ivett (12. b) és Budavári Dávid (12.d) tanulók alkotta csapatunk.

A verseny délelőtt 10 órától délután fél hatig tartott, mindössze egy óra ebédszünettel. A gyerekeknek számtalan nehéz, de érdekes feladatot kellett megoldaniuk. A döntő egyik legizgalmasabb része az volt, amikor a második fordulóban beadott esszét kellett a csapatoknak megvédeniük egy szakmai zsűri előtt. Az esszében “Szigetfalu” önálló energiaellátásának problémáját kellett megoldani adott feltételek mellett. A zsűrinek tetszett a csapatunk által felvázolt megoldás újszerűsége. Érdekes volt végighallgatni mások megoldásait, érvelését, a zsűri kérdéseire adott válaszokat. A csapat tagjai nagyon izgultak, de élvezték a kihívásokat, és hogy velük hasonló érdeklődésű diákokkal mérhették össze tudásukat. Végül a 10. helyen végeztünk, ami nagyon szép eredmény, figyelembe véve, hogy idén először vettünk részt ezen a versenyen.

A csapat tagjai fantasztikusan helytálltak! Ezúton is gratulálunk nekik!

Kónyáné Baracsi Beáta