Őszi munkák és egy strucc a kertben

Elvégeztük az iskola kertjében és az iskola környékén környezetünk szépítését.

A fűszerkertet a 9.c osztály tanulói kikapálták, elgereblyézték. Az évelő fűszernövényeket meglocsolták.

A kertbe ajándékba kapott bambuszt ültettünk.

A lehullott gallyakat mind a kertben, mind az iskola környékén összeszedték a 9.c és 10.c osztály tanulói.

A Madárbarát kertben a 10.c biológia tagozatosai kiürítették a madárodúkat. Csak egy alacsonyan felfüggesztett odút hagytunk érintetlenül, hogy a hozzánk érkező óvodásoknak meg tudjuk mutatni a benne lévő verébfészket.

A kerti munkákat a diákok az iskolai közösségi szolgálat keretében végezték el.

Örömmel látjuk, hogy az előző tanévben ültetett házi berkenye és szomorúfűz életben maradt, szépen hajtottak a nyáron. A homoktövis bokraink közül is megmaradt kettő, talán most már meg is fognak erősödni.

Szabó Csaba tanár úr, aki idén ment nyugdíjba, még az előző tanévben alkotott diákokkal egy strucc szobrot. A szép, nagy madár újrahasznosított faanyagból készült. Ezt az alkotást most állította fel a kertben, ott, ahol a Rovar Hotel is található. Köszönjük a tanár úr munkáját!

Frekot Erika

ökoiskola koordinátor