A Nyílt Napok tapasztalatai az Adyban

Az elmúlt évek gyakorlatának megfelelően idén is két Nyílt Napot tartottunk. Örömmel tapasztaltuk, hogy a szülők és az általános iskolás diákok már megszokták, hogy az órákra regisztrálni kell. Mivel a termek befogadóképessége véges, ezért ehhez a módszerben jövőre is ragaszkodunk. Sajnos voltak, akik összetévesztették a napokat, s nem akkor jöttek, amikor vártuk őket. Így fordulhatott elő, hogy egy órán több volt a vendég, mint a diák. Ennek elkerülésére jövőre nagyobb figyelmet fordítunk majd.

Mindkét nap reggele igazgatónőnk tájékoztatójával kezdődött. Itt tehették fel a szülők a kérdéseiket.

A 2. órától a 6.-ig lehetett órákat látogatni. Igyekeztünk széles tantárgykínálatot biztosítani.

A nyelvi előkészítő iránt érdeklődők különböző szintű nyelvórákat látogathattak angol, német, francia és olasz nyelvből. A humán tagozat felé vonzódók magyar irodalom, történelem és magyar nyelvtan órákon kóstolhattak bele a gimnáziumi életbe. Az egyik bemutató óra egyben a történelem szakos gyakorló tanárjelöltünk vizsgatanítása volt. A fiatal kolléga nem jött zavarba a sok vendég láttán, ami így helyes, hiszen egy tanár folyton nézők előtt szerepel.

A biológia tagozat iránt érdeklődő általános iskolás diákokat mindkét napon kétórás, interaktív foglalkozáson láttuk vendégül. A foglalkozás aktív résztvevőiként a diákok mikroszkópi gyakorlatokat is végeztek. Ehhez a nemzetközi pályázat keretében beszerzett, saját világítással rendelkező mikroszkópjaink kiváló lehetőséget nyújtottak. Sok diák (és szülő) most nézett először sztereo mikroszkópba, hiszen azt nem szoktak otthonra venni a családok (az ára miatt). Szemfüles diákok a moha között még egy hernyót is találtak! Nagyon jól sikerültek a biológiai és kémiai kísérletek! Még apró „virágoskertet” is vihettek haza a résztvevők.

Reméljük, hogy vendégeink jól érezték magukat, s a látottak alapján el tudják majd dönteni, hogy nekik való-e a mi iskolánk. Sok sikert kívánunk a felvételihez!