TeSzedd! - Önkéntesen az Ady-ban - 2014

TeSzedd! - Önkéntesen az Ady-ban

2014.05.09-én Katonáné Mayer Katalin Tanárnő szervezésében iskolánkban is megrendezésre került a „TeSzedd! - Önkéntesen a tiszta Magyarországért” akció, melyben a 9-esek és 10-esek vettek aktívan részt. Több mint 50 diák segédkezett az iskolaudvar és az intézmény melletti Rákos-patak partjának megtisztításában. Az eldobott háztartási hulladékokat a tanulók az akció logójával ellátott zsákokban gyűjtötték. Több mint 10 zsáknyi feleslegessé vált, eldobott tárgyat sikerült összeszedniük a diákoknak, ezzel is hozzájárulva a tisztább, rendezettebb környezethez. A munkát a törvényben előírt kötelező 50 óra közösségi szolgálat jegyében végezték el az iskola tanulói. Ha valakinek kedve támadna segédkezni az önkéntes hulladékgyűjtőknek, akkor az megteheti május 9-e és 11-e között országszerte.

Csató Noémi