Sikeres szereplés a Kölcsey versmondó versenyen

2023. január 27-én rendezte meg testvériskolánk, a szatmárnémeti Kölcsey Ferenc Főgimnázium hagyományos versmondó versenyét, a Petőfi200 évforduló jegyében.

Két év online versenyzés után, idén szerencsére jelenléttel zajlott a verseny. Iskolánkat három 12.B osztályos tanuló képviselte, a korábbi évekhez hasonlóan, méltón.

Besenczi Nóra Petőfi Sándor: Mért vagyok én még a világon?

Ujjobágy Alexandra Petőfi Sándor: Európa csendes, újra csendes

Oláh Lora Kisó Petőfi Sándor: A világ és én

című versét szavalta.

Ujjobágy Alexandra 3. helyezést ért el, Oláh Lora Kisó dicséretet kapott szavalatáért. Mindhárom tanulónk méltón képviselte iskolánkat, gratulálunk nekik!

A versenyről bővebben itt lehet olvasni: https://www.szatmar.ro/Kihirdettek_a_Magyar_Kultura_Napja_alkalmabol_tartott_online_vers_es_prozamondo_verseny_eredmenyeit/hirek/118045

Testvériskolánknak köszönhetően színes programokon is részt vehettünk a versenyt követően. Január 28-án, szombaton felkerestük a nagykárolyi Károlyi kastélyt, ahol személyesen a múzeum igazgatója vezetett minket végig, majd felkerestük Sződemetert, ahol a helyi lelkész kalauzolásával ismerkedtünk Kölcsey szülőhelyével. Hazafelé pedig betértünk Érmindszentre, hogy lerójuk tiszteletünket Ady Endre előtt.

Köszönjük a Kölcsey Főgimnázium szíves vendéglátását, különösen köszönjük Pataki Enikő igazgatónőnek a segítségét, szeretetét, amivel fogadott minket!

Farkas Zoltán