Újraélesztési rekordkísérlet 2013. Budapest

Október 25-én lehetőségünk nyílt részt venni a 2013-as Újraélesztési Guiness- rekordkísérletben, a Testnevelési Főiskolán. Az iskolából 5-en mehettünk, Varga Anna tanárnő kíséretében.

Amikor megérkeztünk a főiskolára, beregisztrálunk, és leküldtek minket abba a terembe, ahol közel 125 ambu baba várt minket. A rendezvényt Győrfi Pál vezette.

Mielőtt elkezdtük volna az újraélesztést, egy rövid bemutató volt a színpadon, hogy mi is a teendő, hogy ha látunk egy földön fekvő embert, akinek nincs keringése. A bemutató után következtünk mi, rekorderek.  Elkezdtük a rekordkísérletet, és 5 percen keresztül 125-en egyszerre élesztettünk újra, eközben Győrfi úr bíztatott minket. Mikor letelt az 5 perc, boldogan közölte a csapattal, hogy sikerült a kísérlet, és ezzel megdöntöttük a rekordot.

Ezek után kicsit szusszantunk, bár sok időnk nem volt, mert kint várt minket egy program: baleset-szimulációt tartottak, egy teljesen hétköznapi esetet imitáltak. Egy autóbalesetet láthattunk, ahol 3 fiatal sérült meg. Hallhattuk, hogy hogyan hívják ki a mentőt, és láthattuk, hogy hogyan látják el a sérülteket. Ezek után láthattunk egy régi mentőautót, amiből már csak egy darab van, illetve egy motoros mentőt is . Miután kint végeztünk, visszamentünk oda, ahol az újraélesztés folyt, és megkaptuk a „Diplománkat”, amin rajta áll: „A mai naptól kiképzett újraélesztő vagy.”

Élmény volt ez a pár óra, mert jó volt látni, hogy mennyi ember volt ott, és ez a sok ember mind egy célért küzdött, illetve elsajátíthattuk az újraélesztés technikáját.

Ivány Aletta 11.a