Látogatás az OTP Oktatási Központban - Diákok beszámolói

Az OTP Fáy András Alapítvány budapesti székházában tett látogatásunk az osztályommal érdekesen és hasznosan telt. Reggel 9 órára mentünk, majd két csapatra osztottak bennünket, hogy nagyobb figyelem jusson mindenkire. Mi az „Európai Uniós ismeretek középiskolás diákok számára” című előadáson vettünk részt. Bemutatkozással és egy közös játékkal kezdtünk, hogy miket tudunk az Európai Unióról. Ezek után egy power point-ot vetítettek le nekünk, amiből sok újdonságot és érdekességet tudhattunk meg. A foglalkozás végig interaktiv volt, bevontak minket és érdekelték a trénereket a mi hozzászólásaink és véleményünk is. 4 órát töltöttünk az OTP Fáy András Alapítványnál, ahol két szünetünk volt és az egyikben tízórait is kaptunk, s végig rendelkezésünkre állt hideg, tisztított víz is. Az ottlétünk végig jó hangulatban telt, figyelmesek voltak velünk és sok új dolgot tanulhattunk. Jó élmény volt az egész osztály számára.

Maják Noémi 12.c

A történet azzal kezdődött, hogy a matematika tanárunk bejelentette, hogy mehetünk az OTP Fáy András Oktatási Alapítvány központjába. Én személy szerint meglehetősen lelkes voltam, ugyanis még semmilyen hasonló tréningen nem vettem részt. A foglalkozás lényege az volt, hogy egy anyagot átbeszéltünk és a frissen megszerzett tudásunkat le is teszteltük, játékos formában. Sok érdekes tananyagot vettünk, amit később az életben alkalmazhatunk (pl.: szavatosság, garancia közötti különbség) A vezetők kedvesek és figyelmesek voltak. A feladatokban szerepe volt a csapatmunkának, amiben a másik véleményéről, hozzáállásáról tudtunk meg többet. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Papp Dénes 7.a