Matematika feladatmegoldó verseny iskolánkban

Iskolánkban több évtizedes hagyomány a kerületi általános iskolások részére szervezett matematika feladatmegoldó verseny.

A verseny két levelező fordulóból és azt követő döntőből áll. Az első fordulóra 8 iskolából összesen 151 megoldás érkezett, a másodikra 106.

Az előzetes fordulókban legjobban teljesített 42 versenyző mérte össze tudását 2022. április 5-én iskolánkban. A tanulók 4 korcsoportban versenyeztek.

A kemény versenyizgalmak után az eredményhirdetéséig a versenyzők az iskolánk kertjében kialakított tanösvényt tekintették meg. A dolgozatok javítását a kerületben tanító matematika tanárok segítették. A versenyzők emléklapot, a helyezettek oklevelet és tárgynyereményeket kaptak. Reméljük, hogy minden versenyző hazavitt valamit az adys hangulatból.

A döntő eredménye:

5. osztály

1. Halász Dávid (Gárdonyi)

2. Török Zsófia (Pannónia)

3. Illyés András (Hunyadi)

6. osztály:

Szerencsés Márk (Gárdonyi)