Biológia verseny 2021: versenyfelhívás, feladatlapok, értesítések

Biológia versenyfelhívás

Kedves Versenyzőkedvű Diákok!

Az Ady Endre Gimnázium Természettudományi Munkaközössége biológia versenyre hív Benneteket, amelyet a III., IV., XIII. és XIV. kerület iskoláinak felsős diákjai számára hirdetünk meg (5., 6., 7., 8. évf.).

Nevezési díj nincs.

A versenyen egyénileg lehet részt venni, két fordulóban küldünk feladatlapot. Az első fordulóban a négyoldalas feladatlapot egyben küldjük az iskolák számára, egyben is kérjük vissza, a második fordulóban a szintén négyoldalas feladatlapot küldjük (illetve tesszük ki a honlapra), szintén egyben.

Ezeket biológia tanáraitoktól kérjétek, illetve a feladatlapok gimnáziumunk honlapjáról is letölthetők: www.adygimnazium.eu

A verseny témája:

Őshonos magyar háziállatok

A kidolgozott feladatlapokat - a beküldési határidőt betartva - egyénileg vagy iskolai szinten összegyűjtve az alábbi címre kérjük eljuttatni:

Ady Endre Gimnázium,

Természettudományi Munkaközösség,

1139 Bp. Röppentyű utca 62.

Beküldési határidő: 1. forduló – 2021. október 15.

2. forduló – 2021. november 15.

A legjobb eredményt elérő diákokat a gimnáziumban megrendezendő döntőbe hívjuk, amelynek időpontja: 2021. december 16. (csütörtök) 15 óra

A feladatlapokon mindig találtok majd egy olyan részt, ahol arra hívjuk fel a figyelmet, hogy még milyen témákból, fajokból készüljetek a döntőre.

A döntőbe jutott diákok iskoláját külön értesítjük és tájékoztatjuk a részletekről. A honlapunkon is megjelentetjük a döntő résztvevőinek névsorát. (www.adygimnazium.eu)

A végső pontszám az otthoni fordulók és a döntőn elért pontszám összegeként alakul ki.

Eredményes versenyzést kívánunk!

Budapest, 2021. szeptember 15.                                      Az Ady Endre Gimnázium

Természettudományi Munkaközössége

Fájlok