Az Ady Endre Gimnázium történelem versenye általános iskolások számára

Kedves Tanárok, Diákok!

Idén is meghirdetjük az általános iskolák 5-8. osztályos tanulói számára hagyományos történelem versenyünket. A téma ezúttal:

TÖRÖK VILÁG MAGYARORSZÁGON

Reméljük, hogy sok izgalmas, érdekes feladatot találtok majd az egyes fordulók feladatsoraiban és élvezitek majd a megoldások elkészítését. Kérjük a versenyzőket, hogy ne küldjenek nekünk internetről kimásolt szöveget, inkább próbálják meg önállóan megfogalmazni gondolataikat. A verseny egyéni, nem csoportok jelentkezését várjuk.

Kérjük kedves általános iskolai történelemtanár kollégáinkat, hogy a verseny hirdetésében legyenek segítségünkre.

Versenyünket 3 fordulósra tervezzük, a két írásbeli forduló után kerül majd sor az utolsó, szóbeli fordulóra, a döntőre iskolánkban. Az írásbeli fordulók megoldásait postán kérjük elküldeni, de a portán is le lehet adni a borítékot. (Ady Endre Gimnázium, Hollander Gyöngyi, 1139 Budapest, Röppentyű út 62.) Az első forduló válaszait november 15-ig kérjük eljuttatni iskolánkba.

Az utolsó, szóbeli forduló időpontja 2020. április 12-én 15 órától lesz a 137-es teremben.

Jó munkát, hasznos felkészülést kívánunk!

Szervező tanárok:

Hollander Gyöngyi

Darukáné Eszenyi Katalin

Egri Dorottya

Tóth Orsolya

Fájlok

tört. verseny 1.forduló.pdf (207 KB)
LetöltésMegnyitás
történelem verseny 2. forduló feladatai.pdf (357 KB)
LetöltésMegnyitás