Történelem verseny általános iskolásoknak: versenykiírás és 1. forduló

Kedves Tanárok és Diákok!

Idén is meghirdetjük az általános iskolák 5-8. osztályos tanulói számára hagyományos történelem versenyünket. A téma ezúttal:

HAZA ÉS HALADÁS (1825-1849)

Reméljük, hogy sok izgalmas, érdekes feladatot találtok majd az egyes fordulók feladatsoraiban és élvezitek majd a megoldások elkészítését. Kérjük a versenyzőket, hogy ne küldjenek nekünk internetről kimásolt szöveget, inkább próbálják meg önállóan megfogalmazni gondolataikat. A verseny egyéni, nem csoportok jelentkezését várjuk.

Kérjük kedves általános iskolai történelemtanár kollégáinkat, hogy a verseny hirdetésében legyenek segítségünkre.

Versenyünket 3 fordulósra tervezzük, a két írásbeli forduló után kerül majd sor az utolsó, szóbeli fordulóra, a döntőre iskolánkban. Az írásbeli fordulók megoldásait postán kérjük elküldeni, de a portán is le lehet adni a borítékot. (Ady Endre Gimnázium, Hollander Gyöngyi, 1139 Budapest, Röppentyű út 62.) Az első forduló válaszait december 16-ig kérjük eljuttatni iskolánkba.

Az utolsó, szóbeli forduló időpontja 2023. április 17-én 15 órától lesz a 137-es teremben.

Jó munkát, hasznos felkészülést kívánunk!

Szervező tanárok:

Hollander Gyöngyi