Erasmus+projektzáró találkozó Isztambulban - 2019. május 20-23.

A No Stereotypes But Diversity projekt lezárására Isztambulban került sor, ahol a projektben résztvevő tanárok és koordinátorok együtt gondolkodva és dolgozva összegezték, hogy a projektben megfogalmazott célok, feladatok hogyan érvényesültek, valósultak meg a két év munkája során.

Tételesen minden részletre kiterjedően haladtunk végig azon, hogy sikerült a partnereknek a közös és egyéni feladatok megvalósítása.

A megbeszélés során összegeztük azt, hogy a különböző módszertani fejlesztések milyen innovációt jelenthetnek iskoláink módszertani megújulásban. Hogyan tud ez a projekt a jelen eredményeivel beépülni a mindennapjaink tanítási-nevelési folyamataiba és hatást gyakorolni a jövőbeni munkánkra.  A projekt több szinten és módon is hatást gyakorolt az iskolai diákközösségre és tanárokra egyaránt.

A projekteken megtapasztalt interkulturális élmények, műhelymunkák és különböző együttműködések segítettek abban, hogy az előítéletek kezelésében előrelépések történjenek mindannyiunkban. Az életszerű megtapasztalások, helyzetek mindenkiben mély nyomot hagytak, és talán ezek lesznek igazán alkalmasak arra, hogy a projekt céljai a jövőben is tovább folytatódjanak.