Tájékoztatás a diákmunka szabályairól

2023. november 1-jén a Fürge Diák Iskolaszövetkezet képviselője által tartott tanórán volt lehetőségünk jobban betekinteni a munkavállalással kapcsolatos fontos szabályok világába.

A foglalkozás végig interaktív volt, az előadó hölgy többször is kérdezett tőlünk, de mi is kérdezhettünk. Az előadás során sok hasznos kifejezéssel találkozhattunk, melyeket részletesen el is magyaráztak nekünk. Szóba kerültek az adózással kapcsolatos kötelezettségek, hogy milyen jogaink vannak és hogy mik azok a dolgok, amiket a munkáltatónak kell biztosítania számunkra.

Megtudhattunk, hogy diákmunka vállalása esetén milyen jogaink vannak, mikre kell nagyon odafigyelnünk. Ez azért volt hasznos számunkra, mert többségünk nyáron már 16 éves lesz, megjelenünk munkavállalóként a munkaerőpiacon.

Összességében sok hasznos ismerettel lettünk gazdagabbak a foglalkozásnak köszönhetően.

2023.11.16.

Temesi Anna