Sítábor élménybeszámoló (2023. január)

Lezajlott az idei évi iskolai sítábor, amely az ausztriai Klippitztörl sípályájáin valósult meg.

Az indulás napján a diákok már izgatottan várták, hogy megérkezzünk a szállásra és másnap elkezdődjön a síelés.

A szállásunk egy Wolfsberg nevezetű kisvárosban, nagyon hangulatos alpesi házban volt.

Minden reggel közös bemelegítéssel indult, majd a kezdő és haladó csoport külön oktatásban részesült.

Délutánonként a kezdők és haladók is tanári felügyelet mellett szabadon síelhettek.

A kezdő tanulók már az első nap megismerkedtek a felvonó használatával és a második naptól bejárták a terület összes sípályáját.

Sajnos csak az utolsó nap tudtunk ragyogó napsütésben síelni, de a rossz idő sem szegte kedvünket, mert a csapatszellem kárpótlást nyújtott.

Esténként társasjáték, kártyajáték, kvíz és activity játékok tették színesebbé a programot.

Szép élményekkel és sok száz fotóval gazdagodtunk.

Az utolsó nap fájó szívvel hagytuk el a havas hegyeket.

Videó

Szabó Péter