Őszi érettségire való jelentkezés fontos információi

Javasolt jelentkezési helyszín:  NÉMETH LÁSZLÓ GIMNÁZIUM

XIII. kerület Nővér utca 12-17.

CSAK AZ ADYSOKAT FOGADJÁK A KÖVETKEZŐ IDŐPONTBAN:

szeptember 4. hétfő 8 – 10 óra

ekkor nem kell sorban állni, más jelentkezőkre várni

Ha hiánytalanul viszed a szükséges dokumentumokat és fénymásolatokat, akkor gyorsan végzel.

További teendők:

Szeptember 5-én az Adyban fogjuk kiosztani a végleges jelentkezési lapokat, amiket ellenőrizni kell és aláírni (kiskorúaknak haza kell vinni aláíratni!). Kötelező visszaadásuk szept. 5-6-án történhet. Ez a segítség kizárólag azoknak érhető el, akik a Németh László Gimnáziumban jelentkeznek.

Őszi érettségire való jelentkezéshez vinni kell:

Figyelem! Helyben nem fénymásolnak, ahol fel van tüntetve, ott a fénymásolatot kell vinni. Az okmány mindkét oldalát le kell fénymásolni!

1. Adatlap olvashatóan, nyomtatott betűkkel kitöltve, aláírva (kiskorú esetén szülővel aláíratva)
  2. érvényes (!) személyi igazolvány fénymásolata VAGY útlevél fénymásolata VAGY jogosítvány fénymásolata
  3. lakcímkártya fénymásolata
  4. diákigazolvány fénymásolata
  5. Intézményi igazolás tanulmányi feltételek teljesítéséről (a nyomtatvány az igh. irodában kérhető)
  6. Tanulói jogviszony igazolás (Csak annak kell vinnie, akinek nincs matricával érvényesítve a diákigazolványa a 2023-24-es tanévre a jelentkezés pillanatában. Szeptember 1-jén szeretnénk osztani a matricákat.)
  7. Törzslapkivonat korábbi érettségi vizsgáról (ha volt ilyen)

Mentesség esetén:

• kérvény mentességre (a nyomtatvány az igh. irodában átvehető)
  • Érvényes szakértői vélemény másolata (eredetit is kérjük bemutatni), melyben ellenőrizzék, hogy szerepel-e, hogy a kért mentesség jár az érettségi vizsgán is.

Informatika vizsgára való jelentkezés esetén:

• nyilatkozat (középszint)
  • nyilatkozat (emelt szint)

Digitális kultúra vizsgára való jelentkezés esetén:

• nyilatkozat (középszint)
  • nyilatkozat (emelt szint)