Első helyezés a BME Tudományos Diák Konferenciáján!

Frissítés: A pályamunka továbbjutott az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára.

Kreisz Dániel, Antal Sámuel és Koncsik Nataniel, 10.a osztályos tanulók a csoportjukban első helyezést értek el a BME Középiskolás TDK-n.
Munkájuk címe: A Formula 1-es autók hátsó szárnya és a DRS

Egyik feladatuk az volt, hogy megállapítsák, hogy a Formula 1-ben használt DRS (Drag Reduction System - Ellenállás Csökkentő Rendszer) mechanizmus mennyi előnyt ad egy, a DRS mechanizmust nem használó versenyautóval szemben.

Másik mérési feladatuk arról szólt, hogy különböző szárnyprofilok mekkora leszorítóerőt és forgatónyomatékot generálnak. Mindkettőt szélcsatornás méréssel valósították meg 9 különböző szárnykonfigurációval, ahol megpróbálták a legpontosabban szimulálni a Forma 1-es hátsó szárnykonfigurációkat. A szárnyprofilokat 3D-s nyomtatással állították elő.

A méréshez a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Áramlástan Tanszék Kármán Tódor Laboratórium Fekete Rigó 2 elnevezésű szélcsatornát használták.

Konzulenseik Filkor Egon, Lapu Kolos és Dr. Horváth Csaba voltak.

Szeretettel gratulálunk a sikeres szerepléshez!

(Tanáraik: Feketéné Tóth Márta és Szászvári Irén)