Egy napunk Bécsben

Több év után ismét lehetséges volt megszervezni a sok tanuló által vágyott bécsi adventi utazást.

2022. december 2-án korán reggel 45 németet tanuló 10. és 11. évfolyamos tanulóval indultunk útnak.

A határon hosszabb sor fogadott minket, mint amire számítottunk. A mi buszunkat is alaposan ellenőrizték mind a magyar, mind az osztrák hatóságok, de szerencsére mindent rendben találtak, így folytathattunk utunkat az osztrák főváros felé.

A tervezettnél később érkeztünk meg, így igencsak gyors tempót kellett diktálni az Anker órához, hogy meghallgathassuk a híres harangjátékot. Ez után a Stephansdom és a Kärtnerstrasse nevezetességeinek megtekintése következett, majd a Maria-Theresienplatz-on kisebb csoportokra váltunk, hogy egy kis ízelítőt kapjunk a karácsonyi vásárok hangulatából is.

Sajnos az időjárás egyáltalán nem volt kedvező, a hideg mellett hol az eső, hol a hó hullott.

Elfáradva, átfázva, de egy együtt töltött szép nap élményével indultunk vissza este Budapestre.

Reméljük, jövőre is meg tudjuk majd látogatni a karácsonyi vásárt.