Diákjaink kiemelkedő eredménye az Országos Tudományos Diákköri Konferencián (OTDK)

Idén az Országos Tudományos Diákköri Konferencián részt vehettek középiskolai tanulók is.

Diákjaink, Kreisz Dániel, Antal Sámuel és Koncsik Nataniel 10.a osztályos tanulók, hatalmas sikert értek el már azzal is, hogy bejutottak a döntőbe.

A Műszaki Tudományi szekció Áramlástan tagozatában 8 előadás hangzott el, diákjainkon kívül a többiek mind egyetemi hallgatók voltak. Diákjaink kiválóan szerepeltek, nagyon megdicsérték őket. Végül a zsűri különdíjban részesítette csapatunkat.

Szeretettel gratulálunk! Büszkék vagyunk rátok!

Ahogy korábbi cikkünkben is említettük, pályamunkájuk címe: A Formula 1-es autók hátsó szárnya és a DRS

Egyik feladatuk az volt, hogy megállapítsák, hogy a Formula 1-ben használt DRS (Drag Reduction System - Ellenállás Csökkentő Rendszer) mechanizmus mennyi előnyt ad egy, a DRS mechanizmust nem használó versenyautóval szemben.

Másik mérési feladatuk arról szólt, hogy különböző szárnyprofilok mekkora leszorítóerőt és forgatónyomatékot generálnak. Mindkettőt szélcsatornás méréssel valósították meg 9 különböző szárnykonfigurációval, ahol megpróbálták a legpontosabban szimulálni a Forma 1-es hátsó szárnykonfigurációkat. A szárnyprofilokat 3D-s nyomtatással állították elő.