Történelem verseny az általános iskolák diákjai számára 2. forduló Kalandozó hadjáratok

Történelem verseny az általános iskolák diákjai számára

2. forduló

Kalandozó hadjáratok

1. Készíts térképet a X. századi Európáról! Rajzold be nyilakkal, milyen irányokba folytattak kalandozó hadjáratokat őseink!  Írd le, kik vezették a különböző hadjáratokat! (10 pont)
  2. Sorold fel, milyen legendák maradtak fenn a kalandozó magyarokról, az egyik tartalmát röviden ismertesd! (7 pont)
  3. Foglald össze fogalmazás formájában, miért került sor a kalandozó hadjáratokra, miért voltak kezdetben sikeresek, miért fejeződtek be! (10 pont)
  4. Nevezd meg a képen látható harcosnak és lovának eszközeit! Mely tartozékot nem látod a képen? (8 pont)

Beküldési határidő: 2015. január 6.

Karlovits Piroska és Hollander Gyöngyi

Ady Endre Gimnázium