Nyitva:

Sz: 7:30-14:00

Cs: 7:30-16:00

P: 7:30-13:00

A könyvtár az iskolánkban folyó nevelő-oktató munka szerves része, szellemi bázisa. Gyűjtőkörünkbe a 13-19 éves korosztály tanításához, tanulásához és művelődéséhez szükséges dokumentumok tartoznak.

Különgyűjteményként kezeljük az iskolánk névadójához, Ady Endréhez kapcsolódó dokumentumokat, a régi könyveket (1945 előttiek), a kötelező olvasmányokat és az idegen nyelvű dokumentumokat, szótárokat. Kiemelt helyen található az ifjúsági könyvek gyűjteménye, ahol a diákok kedvükre válogathatnak az ifjúsági irodalom klasszikus és modern szerzői közül.

A könyvtárhasználati órákon a diákoknak lehetőségük van megismerkedni az önálló ismeretszerzéshez szükséges eszközökkel és módszerekkel (kézikönyvtár, katalógus, elektronikus dokumentumok, információkeresési- és feldolgozási technikák).

A könyvtárban Szirén integrált könyvtári rendszert használunk az állomány és a kölcsönzések nyilvántartására, mely az interneten is megtalálható. Online katalógus: http://94.199.48.18/sziren_2319.htm

Késedelmes visszahozás esetén a szülőket és a diákokat az elektronikus naplón keresztül, felszólítások formájában tájékoztatjuk a fennálló tartozásoktól.

Könyvtárhasználati szabályzat

Térítésmentesen kapott tankönyvek kölcsönzése és használata