Diákunk I. helyezése a „Te és a természettudományok” mesepályázaton

Richter Gedeon Nyrt. által életre hívott TETT: Te és a természettudományok – mesés történetek pályázatot– rövidebb nevén Richter TETT-mesepályázat – 2021. óta évente rendezik meg.

. „Az idei, harmadik évadunkban megbizonyosodtunk arról, hogy nemcsak a kisgyerekek, de a kamaszok is otthon érzik magukat a mese birodalmában, beszélnek, írnak, olvasnak »meséül«” – fogalmazott Döbrentey Ildikó Magyar Örökség- és Prima Díjas író, a zsűri tagja, arra utalva, hogy az idei pályamunkák (618) közül a legtöbbet (274) a 11 és 14 év közöttiek küldték be.

Akárcsak a pályázat korábbi évadjaiban, az idén 12 díjat és 4 különdíjat, valamint az ezekhez tartozó értékes tárgyjutalmakat kiosztó zsűri a leginkább figyelemreméltónak talált 76 alkotás szerzőit azzal ismeri el, hogy a meséik megjelennek a TETT soron következő antológiájában.

A 3. korcsoportban az I. díjat SZABÓ DOROTTYA 11.a osztályos tanulónk nyerte. Meséjének címe: Mese a félelemről és szomorúságról.

Szeretettel gratulálunk a kiváló eredményhez!

A mese itt olvasható: https://tettmesepalyazat.hu/mese-a-felelemrol-es-a-szomorusagrol