Pályaorientáció népegészségügyi területen

2023. október 6-án a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karán a népegészségügyi ellenőr szakirány szakmai nyílt napján jártunk a 12.-es biológia tagozatosokkal és az érdeklődő 11.-es biológia tagozatos és fakultációs diákjainkkal.

A szakirány bemutatása mellett lehetőségünk volt a népegészségügyi tevékenységben rutinszerűen alkalmazott készülékek, mikrobiológiai vizsgálatok, reagensek élőben történő megtekintésére, kipróbálására.

Betekintést kaptunk a kevéssé közismert képzés és a későbbi szakosodás sokszínűségébe.

Ráláthattunk az egészségügyi államigazgatás, az állami és magánkórházak, az ipari és mezőgazdasági termelés, az egészségbiztosítás, a környezet- és foglalkozásegészségügyi szakterület, a környezetvédelem és a kereskedelem területén is keresett pályára.

Köszönjük a lehetőséget a Közegészségügyi Tanszék oktatóinak és a segítő végzős hallgatóknak!

Sok tudással és élménnyel gazdagodtak diákjaink.

Kunné Szilágyi Andrea

szaktanár