Alpesi erdei iskola Obervellachban

2013. április 21-27. között került sor az Alpesi erdei iskola programra az ausztriai Obervellachban. Az egy hetes programban ez alkalommal 21 diák vett részt, 8. osztálytól 11. évfolyamig. A résztvevők között többen is már második, harmadik alaklommal vállalkoztak az utazásra. Most is gazdag, változatos program várt a diákságra: délelőttönként tanórák a helyi iskolában, majd feladatlapos ismerkedés Obervellach nevezetességeivel és a helyi lakókkal. Délutánonként kirándulásokon vettünk részt: városnézés, iskolamúzeum, Porsche Múzeum, ill. embert próbáló gyalogtúrák színesítették a programot. Voltunk a Mölltaler gleccseren, a Barbarossa-szurdokban, a Himmelbaueren, ahol hideg kakaó volt a kitartó túrázók jutalma. Esténként activityvel, tablókészítéssel telt az idő. Utolsó este az egész hét programját felölelő kérdéseket tartalmazó vetélkedő zárta a tartalmas hetet.

Karlovits Piroska, Katonáné Mayer Katalin