Terepgyakorlat Huszárokelőpuszta 2013.május 8-11.

Terepgyakorlat Huszárokelőpuszta

2013.május 8-11.

Biológia tagozaton a 9.-10.-osztályban az iskolai órák mellett terepgyakorlatot is szerveznek számunkra. Ez remek lehetőséget nyújt a diákoknak, hogy az iskolapadban szerzett tudásukat gyakorlatban is alkalmazni tudják, s emellett nagyszerű kikapcsolódást jelentJ. Így történt ez az idén is, mikor a Bakonyba vezetett az utunk. Ezen a négy napon többek között ellátogattunk a Pannon Csillagdába, a Bakonyi Erdők Házába, kipróbálhattuk a Tamburellót (egy olasz sport), csodálatos kirándulásokat tettünk, végigjártuk a Hubertlaki tanösvényt, patakot vizsgáltunk, növényeket határoztunk, megismertük a vadászat fortélyait, éjszakai túrán fényektől rettegtünk, piócákkal harcoltunk, csaláncsípést szenvedtünk, dacoltunk az elemekkel, fáradtsággal, de megérte…J Nekem, és úgy gondolom mindenkinek nagyszerű volt ez a néhány nap kimozdulás a természetbe. Mindezeken fölül új ismeretségeket kötöttünk, sütögettünk, labdáztunk, jókat beszélgettünk, nagyokat kacagtunk, remekül elvoltunk. Mindenkinek előnyére vált ez a négy nap, élményekkel, új ismeretekkel gazdagodva tértünk haza!

Köszönjük a szervezést és a megvalósítást Kunné Szilágyi Andrea és Kiss Katalin tanárnőknek!

Bába Dorottya

10.c