Látogatás a Kardiológiai Intézetben

December 7.-én a 12. évfolyam biológia tagozata és biológia fakultációja a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézetbe látogatott. Mindannyian izgatottan vártuk a vissza nem térő alkalmat.

Először megismerkedtünk az EKG-val, és annak működésével, amit vállalkozó szelleműek ki is próbálhattak. Később felidéztük a régen tanultakat a szív felépítéséről és működéséről.  Megmérhettük egymás vérnyomását, és egy különleges eszközt is használhattunk a doppler vérnyomásmérőt. Ezeken kívül megmutatták a saturáció mérőt, defibrillátort, laringoszkópot, intubáláshoz használandó tubust, lélegeztetéshez szükséges ambu ballont, és az infúzió részeit. Ezeket az eszközöket is kipróbálhattuk.

Beszélgettünk a szívbetegségekről, és azok gyógyításáról. Ennek keretében megnézhettünk szívbeteg gyermekek EKG-ját is. Majd érdekességképpen egy magzati szívultrahang felvételét is láttuk.

Utunk végállomása az ultrahang szoba volt, ahol Dr. Györkös Beáta egyikünket megvizsgált. Itt a szív működését lehetett látni.

A kirándulás nagyon tanulságos volt. Ezúton is köszönjük a lehetőséget!

Papp Nikolett 12. c