Buongiorno Italia!

Diákcsere Olaszországban - A tanár szemével

Az idei évben ismét 20 diákunk vett részt az olasz diákcserében. Március 4-én hétfőn hajnalban indultunk útnak nagy izgalmak közepette: "Milyen lesz az olasz család? Fogom-e érteni, amit mondanak? Mi lesz, ha túl gyorsan beszélnek?"... Ilyen és ehhez hasonló kérdések záporoztak folyamatosan. Milánó repterén várt minket az Enrico Fermi Gimnázium tanára, Fabrizio Galvagni, akivel már két hasonló programban vettünk együtt részt. Olasz módra "all'italiana" nagy szeretettel mutatta be nekünk Milánó legfőbb látványosságait, majd délután érkeztünk meg Saló városába, ahol már vártak az olasz diákok is. A hét programjaiból nem hiányozhatott a közös éneklés, pizzázás, sportdélután, a tanórák látogatása, kincsvadászat Salóban, majd néhány közeli várost is megnéztünk: Verona, Brescia szerepelt a listán.

A kezdeti nehézségek után a hét végére a diákok már egyre jobban és többet kommunikáltak az olasz diákokkal, egyre bátrabbak lettek, és maguk mondták, hogy már olyan dolgokat is el tudnak mondani, amit nem is gondoltak volna korábban. Március 10-én indultunk haza Budapestre, kicsit maradtunk volna még, kicsit jöttünk volna már haza, de összességében nagyon jól sikerült az utazás.

Hasonló nagy szeretettel várjuk az olasz csoportot április közepén, és reméljük, hogy ők is olyan jól fogják érezni magukat Budapesten, mint mi Salóban.

Czompó Melinda és Drexler Zsuzsanna

Diákcsere Olaszországban - A diák szemével

Szerintem mindenkinek hatalmas élmény volt ez az olaszországi út. Nekem nagyon sokat segített abban, hogy folyamatosabban tudjak beszélni olaszul. Megismertem egy másik kultúrát, világot láttam, új embereket ismertem meg és új barátságokat kötöttem. Igazán nagy kihívás volt számomra, hogy egy hétre beköltöztem egy teljesen idegen családhoz. Sikerült megfelelnem ennek a kihívásnak, úgy, hogy még élveztem is. Csak hasznomra válhatott ez az egy hét!

Csomár Tünde 10. a