Közösségi szolgálat: Nem para a Para! c. rekordkísérlet

2014.05.17.-én iskolánk tanulói ismét közszolgálati rendezvényen vettek részt. Most a Kézen Fogva Alapítvány - Nem para a Para! -  Rekordkísérletében segédkeztek. A Margitszigeten tavaly megrendezett 12 órán át tartó folyamatos kerekesszékes tekerés után, idén a Műegyetem előtti rakpart részen egy szintén fél napos programot szerveztek az önkéntesek segítségével az alapítvány dolgozói. Az idei programok közé tartozott a tandembiciklis rekordkísérlet, melyben a biciklin hátul ülő ember látássérült vagy bekötött szemmel tekerő személy volt. Itt a program résztvevői több mint 1000 kört tekertek a lezárt út szakaszon. A programok keretein belül a résztvevők találkoztak fogyatékkal élő emberekkel, azok mindennapos problémáival, például egy kerekesszékes nehézségeivel egy akadály mentesítés nélküli téren. Megismerhették egy autista kisfiú, Beni mindennapjait a problémákkal együtt. A látogatók a kint segédkező non-profit szervezeteknél és az OTP bank sátránál különféle játékokon vehettek részt és a feladatok megoldása után más-más ajándékokat nyerhettek, így senki nem tért haza üres kézzel. Mint ahogy azt Till Attila, a rendezvény műsorvezetője is mondta, ez egy életre szóló élményt nyújtott mindenkinek.

A program szervezője Katonáné Mayer Katalin a közösségi szolgálat koordináló tanára volt,iskolánk tanulóit Varga Anna tanárnő és Szabó Péter tanár úr kísérte el a rekordkísérlet 2014-es állomására.

Csató Noémi