Szóbeli felvételi tudnivalók

6 évfolyamos szóbeli felvételi

A szóbeli vizsgára a felvételizőnek magával kell hoznia iskolai füzeteit (magyar, matematika, angol/német) és ellenőrző könyvét. Mindenki hozzon egy, a saját nevére és címére címzett borítékot, bélyeggel ellátva!

2013.02.22. (péntek)                1400-tól            beosztás szerint

2013.02.25. (hétfő)                   1400-tól            beosztás szerint

A szóbeli vizsga 60 perces csoportos foglalkozás, melynek során a felvételiző diákok koruknak megfelelő általános műveltségét, tájékozottságát, logikai képességét, kommunikatív és szociális kompetenciáit mérjük fel. A 12-16 fős vizsgacsoportokban a felvételizők egyénileg és 3-4 fős csoportokban tevékenykedve oldják meg a felvételi játékos feladatait. A csoportok tevékenységét 3-4 tanár kíséri figyelemmel, akik a foglalkozás után megfigyeléseiket összevetve alakítják ki a diák pontszámát.

Szóbeli felvételi a 4 és 5 évfolyamos képzésbe jelentkezőknek

(8. osztályosok)

Kérjük, hogy a tanuló hozza magával ellenőrző könyvét, az általános iskolai füzeteit, esetleges vizsgaeredményeiről szóló tanúsítványait, versenyeken szerzett okleveleit. Ezek a dokumentumok segítenek abban, hogy a felvételizőkről mind teljesebb képet kapjunk.

2013. 02. 22. (péntek)              1400-tól            beosztás szerint

2013. 02. 25. (hétfő)                1400-tól            beosztás szerint

2013. 02. 26. (kedd)                1400-tól            beosztás szerint

2013. 02. 27. (szerda)              1400-tól            beosztás szerint

2013. 02. 28.  (csütörtök)         1400-tól            beosztás szerint

A felvételiző a témakör(ök) kihúzása után lehetőséget kap a témával kapcsolatos gondolatainak önálló kifejtésére, 8-10 mondatban elmondhatja a tanultakat, ismereteit, véleményét. Esetenként a felvételiztető tanár kérdés és/vagy feladat formájában fordul a felvételizőhöz, aki azonnal válaszol.

Részletesebb tájékoztatás a tételekről és témakörökről:

A honlapunk „Felvételi” fül alatti cikkében: Felvételi eljárás a 2013-2014 tanévben