NEMZETKÖZI EGYÜTTMŰKÖDÉSEK

Szeminárium a biológia sokféleségről - Románia, Duna-delta – 2012. június 13-17.

A Veolia Víz romániai érdekeltsége Apa Nova Bucuresti és a Veolia Water Biodiversity Club fő szervezésében, valamint helyi partnereivel - mint a román Külügyminisztérium, az UNESCO, az ENSZ és a Duna Delta Bioszféra Rezervátum - közösen 2012. június 13-17-ig ismét megszervezi biodivezitás témáját feldolgozó tematikus rendezvényét a Duna-deltában. A meghívott partnerek és vendégek a bemutatják projektjeiket, amelyeknek célja, hogy felhívják a figyelmet a biológiai sokféleség védelmére és környezet megóvásának előmozdítására a Duna vízgyűjtő területén.

A VEOLIA Víz Magyarországról szlovákiai és a budapesti találkozó folytatásaként két diákot delegálhatott a rendezvényre. Az Ady Endre Gimnázium két tanulója szlovák társaikkal együtt a közös csereprogram eredményeit mutatják be.

Veolia Water a világvezető vízszolgáltatója, folyamatosan részt vesz és befektet számos környezetvédelmi projektbe. A júniusban, Romániában szervezett nemzetközi rendezvénye folytatja a négy évvel ezelőtt a Duna-delta megóvására megkezdett hagyományt, és a fenntartható fejlődés ösztönzésére vállalat elkötelezettségét. A nemzetközi együttműködési szemináriumon 2011-ben a román UNESCO Román Nemzeti Iroda, az idén a VEOLIA Víznek meghívásának köszönhetően iskolánk is képviselve lesz az eseményen.

Több mint 150 (belga, bolgár, cseh, horvát, francia, német, görög, szerb, szlovák, szlovén, moldáv, török, ukrán, magyar, román) résztvevő találkozik a Duna-delta közepén található  Sfantu Gheorghe településén, hogy bemutassák projektjeiket.  Az Ady Endre Gimnáziumból a VEOLIA által támogatott szlovák-magyar diákcsere projektünket mutatjuk be a résztvevőknek.

A negyedik éve szervezetett a szeminárium kitűnően megválasztott helyszínen egy ideális keretet biztosít a Veolia bukaresti leányvállalata az Apa Nova Bukarest, a Veolia európai képviseletek munkatársainak, az UNESCO, központi és helyi hatóságok, a nagykövetek, a DDBRA (Duna Delta Bioszféra Rezervátum), a környezetvédelmi civil szervezetek és a média képviselőinek az európa szintű tapasztalatcserére. A találkozó előmozdítja a nemzetközi együttműködés lehetőségeit a biológia sokféleség, a környezet, a természet erőforrásainak és a vízkészletek védelmének érdekében.

A kezdeményezés helyszíne - a Duna-delta – az egyik legnagyobb vizes rezervátum a világon, és nemzetközileg elismert természetvédelmi terület, a biológia sokféleség élő múzeuma, a biodiverzitás speciális szöglete, nem véletlen választás, mivel ez a hely Romániában a környezetvédelem egyik kiemelt területe.

A találkozó egy kitűnő platform partnerségek ösztönzésére, mind a helyi és regionális önkormányzatok és a hatóságok, a magán-és civil szektor, a termelői európai projektek között a Duna-régiós térségben.

A program része még a szakmai műhelyek és előadások, projektbemutatók, túra a rezervátum területén, az országok kulturális prezentációja.

A szakmai programokon kívül nagyon izgalmas szabadidős programokat is szervez az Apa Nova Bukarest profi, fáradhatatlan szervező csapata, és mindez a lenyűgöző a román vendégszeretettel megspékelve.

LINKEK:

Projektbemutató: http://www.youtube.com/watch?v=tTdTM0z4EKM&feature=youtu.be

Duna-delta képek I.: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=433500489997157&set=a.157192314294644.35069.100000116297099&type=3&theater#!/media/set/?set=oa.438353139522500&type=1

Duna-delta képek II.:

Budapest, 2012. május 18.

Sallai Zoltán szabadidő-szervező