Testvérvárosi tábor

Testvérvárosi tábor - Angolnyelv-leckék Velencén – 2012. május

Minden tanévben egy hétig a XIII. kerületi önkormányzat velencei tábora vendégül a testvérvárosok (Bécs-Floridsdorf, Eszék, Kassa Délváros, Szováta,Varsó Ochota kerülete) diákjait a kerületünk önkormányzata.

Idén immáron tizenkettedik alkalommal látogattak el a külföldi tanulók a Velencei-tó partjára.

A testvérvárosi csoportokban Bécs kivételével huszonöt diák, két angol- és egy kísérő tanár érkezett Velencére. Eszékről évről évre 45 fiatalt hív meg az önkormányzat, viszonozva ezzel a városrész tanulóinak a horvát tengerpartra szervezett nyári táborát.

A találkozás remek fórum arra, hogy a diákok barátságot kössenek egymással, miközben csiszolják angolnyelv-tudásukat.

A 13 és 16 év közötti fiatalok délelőtt angolórákon fejlesztették tudásukat, délután pedig változatos szabadidős programokkal kedveskedtek számukra szervezők. A pedagógusok már jó előre megtervezik a tartalmas napirendet, általában egy központi téma köré csoportosítják a tevékenységek jelentős részét.

Idén az Aktív Időskor Európai Éve szolgált alapul. A nemzedékek közötti párbeszéd kialakításának és ápolásának igényét tartották fő szempontnak. A diákok többfős családokat alkottak, naponta változó szereppel. Így bepillantást nyerhettek a családon belüli strukturálódás mikéntjébe, megismerkedtek a munka- és a feladatmegosztás nehézségeivel, átélhették az érzelmi, felelősségi viszonyokat. Az idei tematika egyaránt kiváló lehetőséget nyújtott egymás kultúrájának, szokásainak, ünnep- és hétköznapjainak megismerésére.

A tanulók megismerkedtek a különböző nemzetiségi hagyományokkal, mondókákkal, esténként érdekes produkciókkal mutatták be országuk jellegzetességeit. Nagy sikere volt az alvószínháznak is, ahol a pihenés mellett a játéké volt a főszerep. Ezenkívül batikolás, hennafestés, gyöngyfűzés és egyéb kézműves programok színesítették a kellemes időtöltést. A résztvevők a környéket is bejárták, sétáltak a tó partján, kirándultak Székesfehérvárra és a Szúnyogszigetre is. Egynapos túrán, Budapesten ellátogattak a Fővárosi Állatkertbe, a Vidámparkba, sőt hajókiránduláson az idősek klubjának képviselőivel közösen utaztak a Dunán. A fiatalok és a szép korúak együtt nézték meg városunk látványosságait a folyóról, ismerkedtek egymással, érdekes beszélgetéseket folytattak.

Az Ady Endre Gimnáziumból résztvevő tanulók:

Mártai Mirella 9. d

Elek Gergő 9. d