Beavató Táncszínházi Program –MÜPA Magyar Állami Népi Együttes: Szarvasének - 2014. szeptember 24.

Az adys diákok az iskolánkban megtartott drámaórákon, majd ahhoz tartozó táncelőadásokon és beszélgetéseken ismerkedhetnek meg a táncművészettel.

A Nemzeti Táncszínház Beavató Programja speciálisan a tánc műfajához kapcsolódó komplex színházi nevelési program, amely színházzal és színházra egyaránt nevel.

A drámaórák játékai az adott táncelőadás befogadását segítik, emellett személyiségfejlesztő, ön- és társismereti, valamint kapcsolatfejlesztő szerepük is van. Az előadásokat követő beszélgetések nem csak a táncelőadások értelmezéséhez nyújtanak segítséget, hanem a fiatalok kommunikációs készségének fejlesztését is szolgálják.

A Beavató Táncszínházi Program felépítése:

• táncszínházi előadáshoz kapcsolódó drámaóra iskolai kereteken belül
  • táncelőadás a Nemzeti Táncszínház előadóhelyein
  • Az előadást követő beszélgetések moderátor vezetésével, a koreográfus, a táncosok és a középiskolások részvételével.