Adysok a Március 15-ét ünnepelték a Magyar Színházban

Az idei megemlékezés a többihez képest egy kissé rendhagyó volt. Az Ady Endre Gimnázium diákjai és tanári kara ellátogatott a Magyar Színházba egy megemlékező előadásra, ami szintén nem egy megszokott megemlékezés keretein belül valósult meg, hanem egy félamatőr színházi előadást láthattunk. Az előadás főképp a diákokat célozta meg és egy hozzánk hasonló közösség előadásra való felkészülését mutatta be. A darabban elhangzott majdnem minden fontos tudnivaló az 1848.március 15-i eseményekkel kapcsolatban, de ezzel egyetemben több olyan dolgot csempésztek az előadásba, amivel a diákok, például én is, azonosulni tudtunk. Ilyen volt a nyelvhasználat, az egymáshoz való hozzáállás, és  néha „káosz”, ami kialakult a színpadon . A komikum, az irónia és több más olyan motívum is megjelent a darabban, ami miatt nem volt sem lapos, sem unalmas az előadás. A diákok figyelmét lekötve csempészték bele a műsor igazi mondanivalóját, ami mindannyiunkban megmaradt. Gazdagabbak lettünk ennek a fontos történelmi eseménynek több jelentős eseményével, mondanivalójával és az akkori forradalmárok szándékával. Emellett egy jó előadás élménye is megragadt emlékeinkben. Ha a kellemes és a hasznos keveredik, abból szerintem rossz nem sült még ki. Az előadás nagyon tetszett, és legközelebb is szívesen ellátogatok egy hasonló színdarabra.

Nagy-Regős Dániel 10. a

Jó volt hogy a diákok szemszögéből adták elő, és egyszerre voltak benne vicces és komoly dolgok. Dalokkal még érdekesebbé tették számunkra ezt az egészet. Minden fontos esemény benne volt, ami ezzel a nappal kapcsolatos. Nekem nagyon tetszett.

Sárközi Lívia 12. c