Adys diákok a KUTATÓK ÉJSZAKÁJA programon

Szeptember 27-én, pénteken a 10. d osztály meglátogatta a Kutatók Éjszakájának Pázmány Péter Katolikus Egyetemen tartott egyik előadását a látáskutatásról. Ezen a két órás előadáson bemutatták, hogyan fejlődik a látás a születéstől kezdve, illetve, hogy hogyan változik a látás az agyi működés fejlődésével. Az előadás folyamán kitértek arra, hogy különböző betegségek miatt hogyan módosulhat az ember látása. Az előadást gyakorlati példákkal tették szemléletesebbé, mint például a 3 dimenziós szemüvegek alkalmazása. Az érdeklődők meglátogathatták a látáskutató laboratóriumot is, majd végül a program a közönség kérdéseinek megválaszolásával zárult.

Stork Emese 10.d

Szeptember 27-én mi is ott voltunk az ELTE TTK Kémia Intézetében, ahol egy rövid „utazást” tehettünk a kémia csodálatos világába. Olyan, főleg acetilénnel kapcsolatos kísérleteket láthattunk, amelyeket veszélyességük miatt nem tudunk osztály keretben bemutatni. Megismerhettük a „vegyész vacsoráját”, amit szerencsére megkóstolnunk azért nem kellett.

Herczig Ferencné

Kutatók éjszakája Gödöllőn

Osztályfőnökünk, Kiss Katalin tanárnő szervezésével és vezetésével részt vettünk egy érdekes előadáson a Kutatók Éjszakája keretében Gödöllőn.
 A bevezető után a Szent István Egyetem egyik előadója bemutatta nekünk egy  csavaros történet segítségével, hogyan terjed a hír, és hogyan válik pletykává, ahogy minden ember kiegészíti és átírja egy kicsit. Majd metakommunikáció segítségével különböző hangulatokat kellett eljátszanunk és kitalálni a másik által bemutatott hangulatot. Lévén, hogy csak az osztálytársainknak mutattuk be, így könnyű volt kitalálni a több mint 4 év ismeretség után.
Végül egy környezetvédelemmel kapcsolatos előadást hallhattunk, és egy interaktív játékot is játszottunk a kivetített játékkal egy aktívtáblán. Az előadás végén egy környezetvédelmi kérdőívet töltöttünk ki, mellyel segítettük az egyetemet egy felmérésben.
 Alkalmunk nyílt emellett megízlelni néhány itt tanuló külföldi diákcsoport nemzeti ételeit, italait, s megismerkedni országuk hagyományaival, kultúrájukkal.

Az osztály kellemeset csalódott az előadást illetően és az előzetes kétkedés után végül mindenki jól érezte magát.

Fidel Nikolett

11.a osztály

A 10.b a Kutatók éjszakáján

Az osztályunk idei második közös programja a Kutatók éjszakája volt. Két előadást is meghallgattunk. Az első a női és a férfi agyműködésről szólt. Akadt egy kis technikai probléma a műsor elején, de nagyon jól kezelték a dolgot, így ezt észre sem lehetett venni. Rengeteg olyan dolgot tudnunk meg az előadás során, amire nem is gondoltunk volna.
Ezután átmentünk az ELTE Állam-és Jogtudományi Kar Főépületébe, ahol a koncepciós perekről tartottak előadást. Az elején egy kis színdarabot adtak elő egy híres perből, ezután egy kissé hosszabb hangvételű előadás következett, de itt is sok érdekes információval lettünk gazdagabbak. A műsorok után új ismeretekkel mindenki hazaindult.

Jó volt együtt járni éjszaka Pest utcáit. Sokkal hangulatosabb volt az egész,

mint nappal. Minden kirándulás után javul az osztályközösség és ez most sem volt másként.

Vajkoczki Vivien 10.b