Tehetségnap a Víz világnapja alkalmából 2014.március 21.

Tehetségnap a Víz világnapja alkalmából

2014.március 21.

Idei második Tehetségnapunk a VÍZ jegyében telt.

A nap elején kiosztottuk a Fotópályázat díjait. A pályázatot idén is a Természettudományi munkaközösség írta ki, három témában.

A díjazottak:

„Víz a városban” kategória

I. helyezett: Csöngedi Lilla 11.a („Szabadság” c. képe)

II. helyezett: Reichardt Emese 11.a („Két világ” c. képe)

III. helyezett: Szabó Orsolya Réka 10.a („Oázis” c. képe)

„Víz a természetben” kategória

I. helyezett: Lechner Alexandra 9.b („Csobbanás” c. képe)

II. helyezett: Szűcs Ádám 11.c („Szenvedély” c. képe)

III. helyezett: Opitz Kitti 8.a („Vízgyöngy” c. képe)

III. helyezett: Szabó Orsolya Réka 10.a („Tornyok” c. képe)

„Víz a légkörben” kategória

I. helyezett: Szűcs Ádám 11.c („Egy cseppnyi vidámság” c. képe)

II. helyezett: Szabó Orsolya Réka 10.a („Tündérek országa” c. képe)

Az iskola 19 osztálya közül a legfiatalabbak ( a 7.a és a 8.a) Esztergomba kirándultak ezen a napon, ahol a Duna Múzeumban interaktív foglalkozással várták őket.

A 12.d osztály, a legnagyobbak, a tanároknak segítettek a Tehetségnap lebonyolításában.

Így 16 osztály járt állomásról állomásra. A tornateremben „vízi torna” zajlott, vagyis vízzel kapcsolatos sorversenyekben vetélkedtek az osztályok. Az aulában szintén a víz jegyében ügyességi feladatokkal kellett megbirkózni.

A forgószínpadszerű állomásokon fizikai kísérleteket hajtottak végre a diákok, illetve kémiai kísérleteket figyelhettek meg. A biológia teremben mikroszkópozhattak.

A „Duna” állomáson földrajzi jellegű vetélkedő folyt, a "Hippo" állomáson pedig vidám vízilovakká válhattak az adysok.

A változatos programot az eredményhirdetés zárta. Sok kategóriában osztottunk díjakat.

Reméljük, hogy a diákság olyan jól érezte magát a programokon, amilyen szeretettel mi összeállítottuk a számukra.

A szervező Reál és Természettudományi munkaközösség nevében Frekot Erika igh.