Egy rendkívüli tanévzáró

A tanévzáró megszokott beszédei és eredményhirdetései után megváltozott a hangulat. Herczig Ferencné igazgatónő a tanévzáró beszéde után két ember nyugdíjba vonulását jelentette be: Gál Istvánné-ét, aki a gazdasági iroda vezetője volt, valamint Bérczi Istvánnét.

H. Dóra

A tanévzárón hangzott el:

Kedves Igazgatónőnk!

Elkezdeni és befejezni. Tervezni és megvalósítani. Megálmodni és beteljesíteni.

Sokan közülünk, az érettségizők, csak ezután kezdenek tanulni egy szakmát, igazgatónőnk most fejez be egy hivatást.

Ugyanebben a meghitt helyzetben igazgatónőnk is ott állt sok-sok évvel ezelőtt a reményekkel, tervekkel teli Novák Klára a székesfehérvári Teleki Blanka Gimnáziumban.

Végzős gimnazistaként álmodta a jövőjét, ahogy éppen sokan közülünk.

Ha most egy pillanatra belegondolunk, és itt körbenézünk, akkor közöttünk is vannak bizony várományos tanárok, sőt még lehet, akadnak iskolaigazgatók is.

Ott ezen a székesfehérvári gimnáziumi évzárón igazgatónőnk bizonyára nem gondolta, hogy itt angyalföldön az áradó Rákos patak partján zárja le életének és iskolánk életének egy korszakát.

Akkor még az orvosi hivatás volt az álma és lám nem kevésbé fontos hivatásban teljesedett ki, gimnáziumi igazgató lett. Itt az 1987-ben megalakuló Ady Endre Gimnáziumban történelmet írt. Vezetővé válni, irányítani egy intézményt egyszerre érdem, kihívás és felelősség. Biztosan nehéz lehet egyszerre kiváló igazgatónak, tanárnak, jó példaképnek, vezetőnek, szülőnek és nagymamának lenni.

Köszönjük minden egyes adys diákért tenni akaró odaadását, a lelkiismeretes munkáját.

Eddig az igazgatónő osztotta az elismeréseket és most mi szeretnénk a diákok nevében átadni ezt a plakettet és szeretnénk mi, diákok emlékeztetni Önt ezekre a nagyon fontos évekre.

Elkezdeni és befejezni annyit is jelent, hogy egy fejezetet befejezünk és ezzel el is kezdhetünk Kívánjuk igazgatónőnknek, hogy az új kezdete legyen egyszerre sikeres, békés, tartalmas és izgalmas, mint az Adyban eltöltött évei.

Szeretettel átadnánk igazgatónőnknek a plakettet a diákok nevében.

Csöngedi Lilla 10. a és Molnár András 12. d