III. Kortárssegítő műhely

2012. Január 17-én (kedden) tartottuk az idei tanév Ill. kortárssegítő műhelyét 10-15 óráig.

A kortárssegítő csoport vendég szervezetei:

Uccu Alapítvány: A civil kezdeményezés célja, hogy lehetőséget teremtsen a találkozásra és a dialógusra roma és nem roma fiatalok között. Reméljük, hogy ez a lehetőség tágítja a fiatalok gondolkodását. és egyúttal csökkenti a diszkriminatív, előítéletes gondolkodást. A program lényege, hogy középiskoláknak kínálunk az informális oktatás módszereire épülő, 90 perces. a roma társadalommal kapcsolatos oktatási programokat. Ezeket a foglalkozásokat roma fiatalok tartják, önkéntes alapon. Arra törekszünk, hogy a diákok minél több információra. és személyes tapasztalatra tegyenek szert a romákkal kapcsolatban és minél nyitottabbá váljanak egymás iránt.

projekt koordinátor: László Flóra

MESSZELÁTÓ Egyesület: Az egyesület nem csak a hulladékát hasznosítja újra saját fejlesztésű recycling termékek formájában, mint papírtányér, vasalt bevásárló táska, ajakír kupakokban stb. Irodánk összes bútora, számítástechnikai eszköze újrahasznosított, felújított eszközökből áll. A munkatársak kerékpárt vagy tömegközlekedést használnak. Ruháik zöme turkálóból érkezik. Rendszeresen tartunk növény és ruhacsereberét. Helyi élelmiszereket vásárolunk piacról, helyi termelőktől, amelyet sokszor együtt főzünk és eszünk meg. Fontosnak tartjuk, hogy nyitott, társadalomra és környezeti problémákra érzékeny közösséget építsünk a Messzelátó köré. Külön figyelmet fordítunk a hátrányos helyzetű fiatalokra, akik ránk lelnek. Nyitott, érzékeny társulat vagyunk. 20 fő taggal és 700 önkéntessel.

A Messzelátó Egyesület környezetvédelmi feladatokat egyesület. A 2011-es év témája „fenntartható városi életmód” volt ,amiben Többek között a hagyományos, vidéki életmód városban is alkalmazható elemeit tanultuk és tanítottuk.

Egyesület munkatársa és külföldi önkéntese: Lauren Grove (FR), Fannie Rennesson  (FR)

3. óra (10.00-10.45 h)

- az elmúlt időszak összefoglalása, visszajelzések

- koncentrációs gyakorlatok