IDÖ záró megbeszélés - 2012 06 07.

Az idei tanévben sikeresen megszerveztük az IDÖ-vel az iskolai és a hagyományos naptárhoz kötődő rendezvényeket és eseményeket: Mikulás, Adventi vásár, Angyalszolgálat, Nőnap, Valentin nap, Ady-nap. Kiemelten összetett előkészítési munkát igényelt idén is az IDÖ képviselők és kortárssegítők által szervezett környezettudatos tematikájú Ady-Nap (2012. április 4.) IDÖ megbeszélések havonta 1 alkalommal voltak: A képviseleti feladatok ás a programok szervezésével kapcsolatos kérdések megvitatása.

Az IDÖ által szervezett rendezvényeken ebben a tanévben nagyobb önállóságot kínáltam fel a diákoknak, mert éreztem a diákok részéről egy kifogást, hogy nem bízok a felelősségvállalásaikban.

Erre reagálva, hogy a sikerek-kudarcok pedagógiai tanítása is működhessék, kevésbé kontrolláltam a vállalt feladatokat. Ez időnként a szervezés minőségére ment, vagy éppen tüzet kellett oltanunk.

Mindenképpen egy izgalmas tanítási folyamat, hogy pont annyit és úgy támogatni, hogy a bevonódás, a motiváció, a felelősségvállalás tartalma és minősége ne csökkenjen a diákok számára.

A havi IDÖ megbeszéléseink során a képviseleti feladatok ás a programok szervezésével kapcsolatos kérdések megvitatása a feladat, amit az IDÖ elnökök moderálnak. A

Az IDÖ elfogadottsága diák és tanári szinten nem kielégítő. A kommunikációnk a megbeszéléseinkről és a tevékenységeinkről nem megfelelő. Ezen folyamatosan dolgoznunk kell a képviselőkkel.

I. IDÖ megbeszélés /elnökválasztás/ – 2011. szeptember 12.

A tanév IDÖ elnökei: Szakács Henrietta 11. d, Urszinyi Ádám 11. c , Szondy Zsuzsanna10. a

II. IDÖ megbeszélés - 2011. október 4.

Az IDÖ képviselők kialakították a munkacsoportokat és megbeszélték a tanév teendőit.

III. IDÖ megbeszélés - 2011. november 10.

Urszinyi Ádám (11. c) és Szondy Zsuzsanna (11. a) IDÖ elnökök vezetésével a tanév munkacsoportjainak beosztását és az éves költségvetést beszéltük meg.

IV. IDÖ megbeszélés - 2011. december 5.

A téma: Mikulás és az Advent szervezése

V/1. IDÖ megbeszélés - 2012. január 9.

A megbeszélésen kevesen voltak, így másnap találkozó a nagyszünetben.

V/2. IDÖ megbeszélés -2012. január 10. (nagyszünet)

Az órai hiányzásról való igazolás kérdése - csillebérci csapatépítő tábor - Ady-nap szervezése

VI. IDÖ megbeszélés - 2012. március 6.

Nőnapi előkészületek, Ady nap előkészítése

VII. IDÖ megbeszélés - 2012. április 1.

Ady nap szervezése

VIII. IDÖ megbeszélés - 2012. május 16.

Ady nap értékelése – csapatépítés kérdése – Pedagógus nap előkészítése

VIII. IDÖ megbeszélés - 2012. június 7.

A tanév értékelése

Az IDÖ rendezvényei:

2012. december 6.  - Az IDÖ Mikulása és krampuszai az Adyban

2012. december 20. - Adventi vásár, Angyalszolgálat

2012. február 14. - Valentin Nap az IDÖ szervezésében

2012. március 8. - Nőnapi meglepetés

2012. április 4. - Ady nap

2102. május 30. - Pedagógus nap.

Diákönkormányzati dícséretben részesültek:

Szilágyi Viktória 9. c