Vizes élőhelyek napja az Adyban

Február 2. a „Vizes élőhelyek napja”. Iskolánkban a 11.b biológia tagozatos diákjai plakátokat készítettek a nevezetes napra.

Miért is fontosak a vizes élőhelyek?

• Egy részük a folyókat kíséri, s fontos szerepe volt (és lehetne továbbra is) a levonuló árhullámok mérséklésében.
  • A folyóközeli mélyedésekben tartalékolni lehet a vizet a nyári szárazságok idejére.
  • A vízgazdálkodási szempontokon kívül a vizes területek jelentős élőhelyek is. Például egy folyószennyezés esetén a holtágak segítenek a vízi élővilág újratelepedésében.
  • Az alföldi sekély tavak fontos éjszakázó és táplálkozó helyei mind a hazai, mind a vonuló madárvilágnak.
  • Vizeinkhez kötődik védett emlősünk, a vidra.
  • A visszatelepített hódok sosem távolodnak el messzire a vizektől.
  • A nádas sok halfajunk szaporodóhelye.
  • Vizeink a turizmus legkülönbözőbb ágainak éltetői.

Hosszan lehetne sorolni a példákat. Mindezekre kívánja felhívni a figyelmet a „Vizes élőhelyek napja”.

Frekot Erika