Tudatosabb médiafogyasztóvá válás workshop a Goethe Intézet szervezésében 2019.05.17.

A prágai, a varsói és a budapesti Goethe Intézet közös programot indított Klartexte néven, hogy segítsen eligazodni a mai médiaüzenetek között. A kezdeményezés során olyan cikkek születtek, melyek a keretezés, a populizmus és az álhírek fogalmát járják körül, és arra buzdítanak, hogy tudatosabb médiafogyasztókká váljunk.

A program együttműködő partnere az ELTE Média és Kommunikáció Tanszéke, aminek hallgatói workshopot szerveztek gimnazisták számára, ahol együtt vitatták meg ezeket az ismeretterjesztő cikkeket, valamint közösen gondolkoztak és beszélgettek a cikkek által tárgyalt jelenségekről.

Három gimnázium tanulói vettek részt a programon: rajtunk kívül a Radnóti Miklós Gimnázium és a Kossuth Lajos Gimnázium diákjai.

A mi csapatunk: A 10.c osztályból Bényi Vince, Fürjes Csenge és Káldi Laura

Az Ady-s diákok "A zaklatás megjelenítése" témát választották, amivel nagy sikert arattak.

Bényi Vince 10.c beszámolója a programról:

A workshop nekem egy kifejezetten kellemes élmény volt, mert jó volt gondolkodó és saját véleménnyel rendelkező fiatalokkal beszélgetni. És külön öröm volt, hogy mi is tudtunk érvényesülni annak ellenére, hogy a mi csapatunk 3 főt számlált, míg a többi csapat körülbelül 13-at. De mint mindenhol, itt is voltak emberek, akik nem voltak kifejezetten aktívak és csak bőszen egyetértettek a csapatukkal.

A gimnazisták és az egyetemisták előadásai is színvonalasak voltak. A beszélgetést terelgető egyetemisták is jól kezelték a szituációkat, amik kialakultak (bár kevés ilyen volt, mert az egész társaság intelligensen és felnőtt módjára viselkedett).

A meghívott újságírók is a magyar újságírás felső hányadát képviselték és érdekes dolgokat mondtak. Én jobban örültem volna annak, ha egy kicsit több kötetlen beszélgetési időt hagynak, mert szerintem sokunkban maradt még mondanivaló jó pár témával kapcsolatban. A szervezés kifogástalan volt.

Összességében a kivitelezés jó, a megadott témák nagyon érdekesek voltak, és a csapatok is jól végezték a feladatukat.